Риба таймень: середовище проживання, винищування, фото

Велика особина риби тайменьТаймень відноситься до роду великих лососевих риб. Має широке поширення в річках і озерах Сибіру, Далекого Сходу, є він на Алтаї і Казахстані. Таймень - хижак, все своє життя зростає і сягає півтора метра в довжину і масу тіла в 60 кг. Є ймовірність, що існують і більш потужні особини, але офіційних доказів цьому немає. Єдиний прохідний вид даного роду - це таймень сахалінський. Він мешкає в Японському морі, нереститься в річках Хоккайдо, Примор`я і Сахаліну.

зміст

Тймень звичайний - де нереститься?

Якщо подивитися на фото, тіло риби подовжене, вузьке, голова трохи сплющена, рот великий з великими зубами. Будова голови схоже на голову щуки. Не дарма на Уралі його називають червоною щукою. Яскраво-сріблясте забарвлення тайменя має темні вкраплення, хвостовий плавник червоного кольору з невеликою виїмкою, такий же відтінок має анальний плавник, на спині темно-сірий, плавники, розташовані на грудях і черевці, мають більш світлий тон. У період нересту таймень набуває мідно-червоний колір, зверніть увагу на фото.

Навесні у риби відбувається нерест, причому нерестилищем стають чисто не замулені галькові грунти, розташовані у верхів`ях невеликих приток. Самка викопує до гальці гніздо, куди відкладає ікру, дивіться фото. Нерідко нерестовища знаходяться за сотні кілометрів від місць нагулу, куди навесні таймені прагнуть на нерест, здійснюючи протяжні міграції.

Після нересту таймень йде в більш глибоководні ділянки річок, там він мешкає все літо, а до осені вирушає до місця зимівлі. Найчастіше воно розташовується в великих річках басейну. Якщо ж в припливі існують глибокі і проточні западини, що не забиваються шугой, то деякі особини залишаються на зиму тут.

Чим харчується?

Як харчується риба тайменьТаймень - це господар водойми, що не знає конкуренції. У раціоні хижака не тільки риба, він не проти поласувати перепливали річку мишами, білками, щурами. Нападає він навіть на собак, не рахуючи качок і гусей. До речі, на цій його особливості вистачати усе, що рухається і заснована захоплююча нічна рибалка "на миша". Нерідко з шлунка тайменя витягають камені і палиці. Деревинки він вистачає, напевно думаючи, що це щось живе, що рухається по водній гладі. Камені в його меню виявляються по чистій випадковості, під час його атаки видобутку у дна.

Де любить жити?

Великі екземпляри тайменя мешкають в районах басейну річок Єнісей, Олени, Амура, а також в озері Байкал. На жаль, щільно освоєні людиною райони Алтаю, Саян і інші гірські райони півдня Сибіру, тому великі особини тут не зустрічаються. В оточенні великих міст, таких як Іркутськ, Красноярськ, Улан-Уде, Якутськ, Мирний і інших, риба таймень не може жити, в зв`язку з чим його не знайти і за сотні кілометрів.

Рухаючись в північному напрямку, рибі стає все комфортніше. Вона вважає за краще холодні, швидкі, чисті північні річки. Але вглиб полярного кола даного виду стає все менше, а в районах узбережжя Льодовитого океану риби таймені немає. Так як в умовах короткого полярного літа відкритої води риба не встигає запастися жиром, який їй необхідний для періоду зимарки.

Найвідоміші місця з підвищеною чисельністю тайменя - це важкодоступні й віддалені райони Якутії і Евенкії. Тут риба мешкає навіть в маленьких водоймах, але все ж таки віддає перевагу річки протяжністю близько 400 - 600 км.

Коли в Сибіру настає період літньої спеки, у тайменя спрацьовує захисний механізм і він визначає, з якого боку віє холодком. Найчастіше це відбувається з верхів`їв, тому він спрямовується туди. Але це обман, адже джерелами холодного віяння стають джерела і розтанув лід в болотах вічної мерзлоти. Якщо рибі не вдається пробратися в приплив, то вона так чи інакше буде знаходитися в місці гирла холодного струмка.

Така любов тайменя до холодної води може закінчитися для нього плачевно. Адже на цій його прихильності грунтується оригінальний спосіб лову. Рибалка піднімається по річці і, зупиняється в основному гирлі річки і бічному припливі, двічі замеряя температуру води. Але можна обійтися і без термометра, просто опустивши руку в воду, можна зрозуміти варто закидати спінінг чи ні. Якщо різниця температур значна, то можна спробувати, якщо ж ні - краще не витрачати час, адже риба таймень явно в іншому місці.

винищення

Характеристика риби тайменьвелика особина не пересувається в зграї, а живе самотньо або в парах в ямах, глибоких протоках, що робить її дуже вразливою для звичайного спінінгіста. Дана риба має чималі розміри, тому потребує великої кількості їжі. Він виявляється на гачку саме через свого невгамовного почуття голоду. Винищується не тільки браконьєрським способом, також чималої шкоди увазі наносять спінінгісти.

Сусідами даного виду риби є невеликий рід лососевих - харіус, різні види сигів. він мешкає в місцях, де концентрується його майбутня видобуток, а саме у перешкод у вигляді:

• вирів,
  • порогів,
  • різких перепадів глибин,
  • підводних гряд.

Також було відмічено, що риба зосереджена там, де річка має що-небудь видатне і відрізняється:

• великими порогами,
  • скельними оголеннями,
  • бездонною ямою,
  • стрілкою з косою в місці, де впадає найбільший приплив і т.д.

У яких водах є риба тайменьНезважаючи на те що риба агресивна і не має в водоймі конкурентів, вона все ж легко вразлива людиною, знищити її зовсім не складає особливих труднощів. Тому останнім часом все частіше зустрічаються рибалки, які розуміють, що якщо не поставитися до неї бережно, то через десятиліття вона зникне назавжди.

Тому принцип "зловив - відпусти" щодо даного виду повинен дотримуватися свято. І якщо у вас на руках ліцензія на ловлю, то на вашому рахунку повинні надаватися тільки невеликі особини або поранені. Хоч ліцензія і видається без урахування розміру майбутньої спійманої риби, але треба розуміти, що збиток від вилову великого екземпляра буде в рази більше, так як він викидає ікри набагато більше середнього або дрібного, а зростає довго.

Всі риби лососевого сімейства мають промислове значення. Тому ловля тайменя будь-яким методом, включаючи спінінг, повинна проводитися тільки з особливого дозволу місцевих органів, що регулюють рибальство або проводитися тільки у відведених місцях, де ловля здійснюється спортивним методом. Пам`ятайте, що ловля цієї риби заборонена в більшості регіонів Сибіру. Таймень внесений до Червоної книги Росії.

Повчальним є ставлення жителів Монголії до риби, де мешкає, зокрема, таймень. Місцеві жителі не ловлять і не їдять рибу, за їхніми повір`ями це приносить біду.

риба таймень
Особливості риби тайменьЯк спіймати рибу тайменьНа що ловиться риба тайменьЛососева риба тайменьрід лососевихХижа риба тайменьДе живе риба тайменьРиба таймень хижаРиба таймень і її описВелика особина риби тайменьЯк виглядає риба таймень